Чланци поређани по датуму: субота, 26 септембар 2020

ImageКРСТ СВЕТИ - ВИНОВНИК РАДОСТИ И ПОБЕДНИ ЗНАК СПАСЕЊА

У дан Уздизања Часнога крста и Освећења храма Васкрсења у Јерусалиму сва твар се радује јер овај двоструки празник обухвата све спасоносне догађаје, од Христовог Распећа, Погребења и Васкрсења до проналаска Часнога крста од свете Јелене и подизања - Освећења храма Васкрсења; затим Освећење више пута обновљенога Храма и нарочито догађај Обнове - Освећења Храма и Повратка - Воздвижења Часнога крста 630. године под патријархом Модестом (после персијског уништења Храма и одношења Часног крста 614. године).

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА И ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА У БАРАЈЕВУУ суботу, 26. септембра 2020. године, Његово преосвештенство епископ шумадијски Господин Јован, служио је у храму Преноса моштију светог Николаја у Барајеву, где га је дочекао велики број верног народа са децом.

Епископу су саслуживали: духовник манастира Драча игуман Онуфрије (Вранић), протојереј-ставрофор Видо Милић, протојереј-ставрофор Драгиша Топаловић, протонамесник Владимир Димић, јереј Огњен Козлина, јереј Жељко Јовановић, протођакон Дамјан Божић, протођакон Иван Гашић, јерођакон Јован (Прокин) и јерођакон Василије (Старовлах).