Чланци поређани по датуму: уторак, 25 јул 2017 - Епархија Шумадијска

ХРАМОВНА СЛАВА ЈАГОДИНСКЕ СТАРЕ ЦРКВЕУ среду 26. јула (13. по старом календару), када наша Света Мајка Црква празнује Сабор Св. Архангела Гаврила, јагодинска Стара црква, посвећена Св. Архангелима Михаилу и Гаврилу, прославила је своју храмовну славу. Свету Литургију служили су: архијерејски намесник белички, протојереј-ставрофор Небојша Младеновић, протојереј-ставрофор Радосав Станковић, протојереј-ставрофор Радомир Ракић, јереј Јовица Јовановић и ђакон Далибор Нићифоровић.

СЛАВА МАНАСТИРА ПИНОСАВА У КУСАТКУСлава Манастира Пиносава у Кусатку, Сабор светог Архангела Гаврила, традиционално је, кроз Литургијски и Црквено-народни Сабор, прослављен и ове године.

У препуном манастирском храму Светог архангела Гаврила, Светом Литургијом, која је почела у 9 часова, началствовао је први парох Кусадачки протојереј Дејан Бркић, а саслуживали су му, игуман Манастира Пиносава јеромонах Петар (Драгојловић), други парох Кусадачки протонамесник Далибор Новаковић и јереј Марко Аћимовић, из Селевца.

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ПРОСЛАВЉЕН У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧИУ среду, 26. јула 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Вољавчи и прославио славу манастира заједно са сестринством и верним народом. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, пензионисани протојереј – ставрофор Живота Марковић, протојереј Милан Савић, јеромонах Мардарије, протонамесник Слободан Радивојевић, протођакон Иван Гашић и ђакон Урош Костић.