Чланци поређани по датуму: недеља, 23 јул 2017 - Епархија Шумадијска

БДЕНИЈЕ ПОВОДОМ ЦРКВЕНЕ СЛАВЕ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМАДана 24/11. јула 2017. године, а уочи дана када Црква прославља успомену на Икону Пресвете Богородице Тројеручице, цркви у Малим Пчелицама, која је и посвећена управо Мајци Божијој и овом дану, стигао је велики благослов.

ЧОВЕК КОЈИ НЕ СРЕТНЕ ХРИСТА ПОСТАЈЕ ИЗГУБЉЕН ЧОВЕКЊегово Преосвештенство Епископ шумадисјки Господин Јован началствовао је Светом Литургијом у храму светог Саве на Аеродрому на празник свете великомученице Јефимије и свете Олге кнегиње руске. Епископу Јовану су саслуживали протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, протојереј-ставрофор Милан Борота, протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протонамесник Бранислав Матић и ђакон Милош Ђурић.