Епархија Шумадијска - Епархија Шумадијска

ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ СУШИЦАУ уторак, 3. октобра 2017. године, када прослављамо светог великомученика Јевстатија, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Сушици.

Епископу су саслуживали свештеници: протонамесник Александар Јовановић, протонамесник Небојша Ракић, јереј Александае Сенић и ђакон Милутин Гашевић.

СЕДМА СМОТРА ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА У ПОПОВИЋУБлагословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, под покровитељством Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије, Градске општине Сопот и Центра за културу Сопот, у суботу 30. септембра 2017. године у порти цркве Светог великомученика Георгија у Поповићу одржана је седма по реду „Смотра црквеног беседништва“.