Епархија Шумадијска - Епархија Шумадијска

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ГРОШНИЦИДана 26. октобра 2017. године, када се наша Света Црква молитвено сећа светог мученика Карпа и свете новомученице Злате Меглинске, најсвечаније било је у Грошници, где је Епископ Јован служио Свету Архијерејску Литургију.

Саслуживали су му архијерејски намесник лепенички протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, протојереј Сретко Петковић, протонамесник Александар Јовановић и протођакон Иван Гашић.

ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА НОВОГ ПАРОХИЈСКОГ ДОМА У ЂУРИСЕЛУДана 26. октобра 2017. године, када наша Света Црква молитвено прославља светог мученика Карпа и свету новомученицу Злату Меглинску, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован освештао је темеље за нови парохијски дом при храму Вазнесења Господњег у Ђуриселу.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БЕЛОШЕВЦУУ среду 25. октобра 2017. године, када наша Света Православна Црква прославља свете мученике Тараха, Прова и Андроника, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића, протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.