Чланци поређани по датуму: септембар 2019 - Епархија Шумадијска

МОНАШЕЊЕ У РУДНИЧКОМ МАНАСТИРУ БЛАГОВЕШТЕЊЕ Дана 19. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Благовештење, поводом славе параклиса, који је посвећен Чуду Светог Архангела Михаила у Хони (Колоси) у Фригији.

Саслуживали су: протојереј – ставрофор Драгољуб Ракић, протојереј – ставрофор Драгомир Кеџић, протојереј Јован Биберџић, јеромонах Мардарије Јокић, јереји Александар Глишић и Александар Јаћимовић, протођакон Иван Гашић и ђакон Стеван Илић.

Уторак, 17. септембра, 18:30 сати, предавање проф. др Дарка Танасковића, српског исламолога, орјенталног филолога, дипломате и универзитетског професора на тему “СТАЊЕ И ДОМЕТИ МЕЂУРЕЛИГИЈСКОГ ДИЈАЛОГА”

Уторак, 24. септембра, 18:30 сати, промоција књиге архимандрита Алексеја (из манастира Светог Луке у Бошњанима) “ПРИЧЕ ИЗ НЕЗАБОРАВА” допуњено издање. Учествује: аутор књиге.

Уторак, 8. октобра, 18:30 сати, предавање “РАЗВОЈНЕ ФАЗЕ ПОРОДИЦЕ” психолошкњиња Маје Вукашиновић и Сање Живковић.

Понедељак, 28. октобра, 18:30 сати, промоција “ДНЕВНИКА ВЛАДЕТЕ ЈЕРОТИЋА” у заједничкој организацији “Задужбине Јеротић” и Богословије. Учествују: Проф. др Драган Симеуновић, проф. др Ирена Арсић (приређивач), Саша Миленић философ, ...

Сва предавања и промоције организју се у сали Духовног центра Богословије “Светог Јована Златоуста” (зграда фискултурне сале, на спрату) поред храма Светог Саве на Аеродрому.

ДОБРО ДОШЛИ!

ПРАЗНИК ПРАВЕДНИКА ПРЕД  БОГОМ У БРЕСНИЦИ На дан када Црква прославља Светог пророка Захарију и праведну Јелисавету, у среду 18. септембра 2019. године, Његово Преосвештентсво Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког у Бресници.

Његовом Преосвештенству су саслуживали свештеник Саша Антонијевић и протођакон Иван Гашић, а чтецирали Стефан Радисављевић и Владан Степовић.

ЧАС ДУХОВНОСТИ ОДРЖАН У ОШ “ТРЕЋИ КРАГУЈЕВАЧКИ БАТАЉОН” У уторак, 17. септембра 2019. године, у ОШ “Трећи Крагујевачки батаљон” одржан је час духовности поводом десетих Госпојинских свечаности.

Овогодишња тема “Свети Сава и Српска Црква у наручју Пресвете Богородице” надахнула је све који су учествовали у реализацији овог часа да он буде управо тако припремљен.

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У СТАНОВУУ уторак, 17. септембра 2019. године, на празник свештеномученика Вавиле, пророка Мојсеја Боговидца, Светог Петра Дабробосанског и преподобног Петра Троношког, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Станову.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Синиша Марковић, протојереј Сретко Петковић и ђакон Недељко Дикић.

Духовни центар Богословије "Свети Јован Златоусти" у Крагујевцу у уторак, 17. септембра отвара своју нову сезону предавањем проф. др Дарка Танасковића "Стање и домети међурелигијског дијалога".

Проф. др Дарко Танасковић је познат српској јавности као угледни дипломата, који је до недавно био амбасадор при УНЕСКУ, а раније и амбасадор Србије у Ватикану и Републици Турској. Он је један од најпознатијих српских исламолога, оријенталних филолофа, а до пензије је био универзитетски професор на Филолошком факултету у Београду.

Предавање се одржава у Свечаној сали Духовног центра Богословије "Свети Јован Златоусти" (зграда Фискултурне сале, поред храма Светог Саве на Аеродрому) и почиње у 18 сати и 30 минута.

Добро дошли!

ЕДУКАТИВНИ КАМП “ИЗЛАЗАК” ГАРАШИОд 11. до 13. септембра 2019. године ученици основне школе Свети Сава из Аранђеловца су реализовали едукативни камп на спортским теренима СРЦ “Шумадија” у селу Гараши.

Програм кампа испланиран је од стране вероучитеља Војина Милосављевића, и директора школе Зорана Радовановића и са благословом архијерејског намесника орашачаког, протојереја-ставрофора Миће Ћирковића.

ХРАМОВНА СЛАВА У ОРАШЦУ И ЛИТУРГИЈСКО КРШТЕЊЕУ селу Орашац, надомак Аранђеловца, верни и богобојажљиви народ са својим свештенством у понедељак 16. септембра 2019. године дочекао је свога архијереја Јована шумадијског на имању породице Карић испред цркве брвнаре посвећене Светом Јоаникију, првом патријарху српском, чија се успомена на овај свети дан прославља.

Страна 1 од 5