Чланци поређани по датуму: уторак, 07 новембар 2017 - Епархија Шумадијска

СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У ЛАЗАРЕВЦУУ среду, 08. новембра 2017. године, када наша Света Црква прославља Светог великомученика Димитрија, своју славу прославио је храм посвећен овом светитељу у Лазаревцу.

Свету Литургију су служили: протонамесник Влада Димитријевић, протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, протојереј-ставрофор Томислав Марић, протојереј-ставрофор Марко Митић и ђакон Никола Урошевић.

СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У СУШИЦИУ среду, 8. новембра 2017. године, када прослављамо Светог великомученика Димитрија, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Сушици, поводом храмовне славе.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј-ставрофор Милан Беговић, протојереј Драган Брашанац, протојереј Сретко Петковић, протонамесник Небојша Ракић, протођакон Иван Гашић и ђакон Милутин Гашевић.