Епархија Шумадијска - Епархија Шумадијска

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНШТВА БЕЛИЧКОГУ среду, 28. марта 2012. године, пете – глувне недеље Великог поста, посвећене Св. Марији Египћанки, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Литургију Пређеосвећених Дарова у цркви Рођења Пресвете Богородице у селу Глоговац поред Јагодине.

Непосредно пре Свете Литургије обављена је Света Тајна исповести Архијерејског намесништва беличког, а овогодишњи исповедник по благослову Епископа је био игуман манастира Саринац јеромонах Онуфрије (Вранић).

ИСПОВЕСТ АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА РАЧАНСКОГУ петак четврте недеље Великог Поста посвећеној Часном Крсту, када наша мајка Црква слави успомену на Светог мученика Кодрата Коринтског, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених дарова у храму Сабора Светог Архангела Гаврила у Јарушицама. Повод за литургијско сабрање је исповест Архијерејског намесништва рачанског.

Пре почетка Свете Литургије свештенство рачанског намесништва се исповедило, а исповедник је био протојереј – ставрофор Милан Борота. Пре почетка Свете Литургије Епископ Јован је освештао темеље за нове, будуће просторије црквене канцеларије.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА КРАГУЈЕВАЧКОГ АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВАИсповест свештенства Архијерејског намесништва крагујевачког 21. марта 2012. год. организована је у храму Свете великомученице Недеље у Десимировцу. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован са свештенством крагујевачког намесништва служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених дарова.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА ЛЕПЕНИЧКОГ НАМЕСНИШТВАУ понедељак, 19. марта, четврте недеље Великог поста, након одслужене вечерње службе у Старој Милошевој Цркви, свештенство Лепеничког намесништва приступило је Светој тајни исповести, а исповедник је по благослову Његовог Преосвештенства био умировљени парох крагујевачки протојереј – ставрофор Драгослав Степковић.

Сутрадан је сабрање настављено у Маршићу, Литургијом Пређеосвећених дарова којој је началствовао Епископ шумадијски Г. Јован. На литургији је беседу одржао протојереј Милован Антонијевић подсећајући верне на Христове речи: „Ко хоће да иде замном, нека узме Крст свој и одрече се себе“, чиме је објаснио да од Адамовог пада до нас данас овај захтев не губи на снази, те да он у исто време човека као биће чини достојанственим, покајањем, исповешћу и чистотом душе. Зато отац Милован позива све да се у њих усели љубав како би на примеран начин дочекали празник Васкрсења Господњег.

ИСПОВЕСТ АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА ЈАСЕНИЧКОГУ петак, 16. марта 2012. године, у храму Светог архангела Гаврила у Баничини, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован, служио је свету Литургију Пређеосвећених дарова. Епископу су саслуживали: високопреподобни архимандрит Евтимије, настојатељ манастира Јошанице, протојереј-ставрофор Никола Гвоздић, јереј Дејан Василијевић и јереј Дејан Ненадовић. Пре Свете Литургије, архимандрит Евтимије је по благослову нашег Архијереја исповедио свештенство јасеничког намесништва.

ДЕЦА ИЗ ОШ “17.ОКТОБАР” НА ЛИТУРГИЈИ ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА“Пустите децу да долазе к Мени и не браните им...”

У току треће недеље Великог поста у среду и петак, 14. и 16. марта, када наша Мајка Црква прославља Свету преподобномученицу Евдокију и Светог мученика Евтропија, деца млађих разреда (од првог до четвртог) ОШ “17. октобар” из Јагодине су заједно са својим учитељима и вероучитељима протођаконом Нинославом Дираком и чтецом Борисом Милосављевићем присуствовали Литургији Пређеосвећених Дарова у храму Светих апостола Петра и Павла. Припремљени постом и молитвом за ову свету тајну сви су се причестили Пречистим и Животворним Тајнама Христовим.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА КОСМАЈСКОГУ среду треће недеље Великог поста, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Литургију пређеосвећених дарова у Вазнесењском храму у Сопоту.

Служењу Свете Литургије претходила је исповест свештенства космајског намесништва, а исповедник је са благословом Епископа био високопреподобни схи-архимандрит Јован, настојатељ Манастира Тресије.

ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА У АРХИЈЕРЕЈСКОМ НАМЕСНИШТВУ БЕЉАНИЧКОМУ петак, 9. марта 2012. године, у храму Силаска Светог Духа на апостоле у Баћевцу, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Пређеосвећену литургију. Епископа је дочекао велики број народа и деце, а саслуживали су му: јеромонах Онуфрије (Вранић) настојатељ манастира Саринца и протојереји–ставрофори Драгољуб Ракић, Видо Милић и Рајко Стефановић. Пре литургије отац Онуфрије исповедио је свештенике бељаничког намесништва.

Страна 1 од 2