Чланци поређани по датуму: јул 2019 - Епархија Шумадијска

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВЦУПетог петка по Духовима, 19. јула 2019. године, када наша Црква прославља преподобног Сисоја Великог, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Урош Костић, чтецирао је г. Владан Степовић, а за певницом су појали протонаменсик Мирољуб Миладиновић и вероучитељи г. Марко Стевановић и г. Никола Ђурица.

ВЛАДИКА ЈОВАН: “ХРИСТОС ЈЕ БОГ МИЛОСРЂА И СВАКЕ УТЕХЕ”У четвртак 18. јула 2019. године, Епископ шумадијски Г. Јован, служио је свету Литургију у Светотројичком храму у Крагујевцу, уз саслуживање архијерејског намесника лепеничког протојереја – ставрофора Сава Арсенијевића и јереја Владан Костадиновића.

ЕПИСКОП ЈОВАН: “НЕ МОЖЕМО ПОБЕДИТИ ЗЛО И ГРЕХ БЕЗ БОГА И БЛАГОДАТИ БОЖИЈЕ” Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког у Бресници 17/4. јула 2019. године када наша Света Црква молитвено слави и прославља светог Андреја Критског, свету Марту и светог Саву Горњокарловачког, као и мученичку породицу Романових. Преовећеном владици саслуживали су јереј Милош Ђурић и ђакон Немања Стојковић. Чтецирали су господа Марко Гаљак, Стефан Радисављевић и Александар Цалић, док је певницом руководио протонамесник Бранислав Матић.

ЛИТУРГИЈСКО КРШТЕЊЕ У РАБЕНОВЦУУ уторак 16. јула 2019. године, када Црква Божија прославља Светог мученика Јанкита и преподобног Анатолија, верни народ парохије течићко – рабеновачке је дочекао свог Првојерарха.

У храму Светог архангела Гаврила Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслуживање протојереја-ставрофора Саве Арсенијевића, јереја: Слободана Савковића, Бојана Стојадиновића, Александра Јаћимовића, Милоша Павића и ђакона Далибора Нићифоровића и Уроша Костића.

СЛАВА ЗАЈЕДНИЦЕ “ЗЕМЉА ЖИВИХ” У БРАЈКОВЦУУ понедељак, 15. јула 2019. године, када Црква Божија прославља Полагање часне ризе Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, уз саслуживање Епископа мохачког Господина Исихија (Рогића), викара Епископа бачког, служио је свету архијерејску Литургију у порти брвнаре по свећене Светом великомученику Георгију у Брајковцу поводом славе заједнице за рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности “Земља живих”.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У СИПИЋУ НА ДАН ХРАМОВНЕ СЛАВЕХрам у селу Сипићу, надомак Раче Крагујевачке, посвећен је светим врачевима и бесребреницима Козми и Дамјану.

Ове године Епископ шумадијски Јован служио је свету архијерејску Литургију управо на дан храмовне славе.

ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ У ЛАЗАРЕВЦУУ недељу, 14. јула 2019. године, када Црква Божија прославља Свете мученике и бесребренике Козму и Дамјана, служена је света тајна јелеосвећења у храму Светог великомученика Димитрија у Лазаревцу. Свету тајну јелеосвећења служили су: протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, протојереј-ставрофор Марко Митић, протојереј Небојша Лека, протонамесник Владимир Стојковић, протонамесник Влада Димитријевић, јереј Бојан Чоловић, јереј Александар Глишић.

ОСВЕЋЕЊЕ БРВНАРЕ У ДАРОСАВИУ суботу, 13. јула 2019. године, када наша света Црква прославља Сабор светих дванаест апостола, у селу Даросава верни народ са својим свештенством је дочекао свога Архијереја, Епископа шумадијског Господина Јована испред храма посвећеном Светим апостолима Петру и Павлу. Епископ Јован је по доласку освештао храм и иконостас положивши у његов престо честице моштију светог великомученика кнеза Лазара Косовског.

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ ПРИ ХРАМУ СВЕТЕ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЕ НЕДЕЉЕ У ДЕСИМИРОВЦУНа Павловдан, 13. јула 2019. године, при храму Свете великомученице Недеље у Десимировцу у сусрет храмовној слави, у част Свете великомученице Недеље, организована је акција добровољног давања крви у организацији ЦО десимировачке и удружења “Света Недеља” при истом храму, које већ неколико година, благословом Нашег Епископа шумадијског Г. Јована, неколико пута годишње организује овакве акције.

ПЕТРОВДАН ПРОСЛАВЉЕН У РАЛЕТИНЦУМанастир Ралетинац прославио је своју славу Петровдан у петак, 12. јула 2019. године. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију уз саслуживање свештеника и монаха Епархије шумадијске. Овом светом сабрању присуствовао је велики број верника који је испунио порту манастира. За певницом су појали чланови певачког друштва “Србски православни појци” из Београда.

Страна 1 од 3