Чланци поређани по датуму: недеља, 08 новембар 2020

ХРАМ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У КРАГУЈЕВЦУ ПРОСЛАВИО СВОЈУ СЛАВУУ недељу, 8. новембра 2020. године, када наша Црква слави празник Митровдан, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Крагујевцу.

Епископу су саслуживали: протојереј – ставрофор др Зоран Крстић, протојереј – ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј – ставрофор Милан Беговић, јереј Марко Вуксановић и ђакон Урош Костић.

Житије Светог великомученика Димитрија Солунског МироточивогУ време када су јата хришћанских душа, убељених мученичком крвљу, свакодневно узлетала у вечна обиталишта Царства небескога, војвода солунски и његова благочестива супруга беху тајни хришћани. Богољубљем и човекољубљем задојише и свога сина јединца, Димитрија. По њиховом упокојењу, мудрог, храброг, лепог и богатог младог Димитрија цар Максимијан постави за царског намесника васцеле солунске области, посебно му наредивши да у том делу царства побије све хришћане.

ХРАМОВНА СЛАВА У ЛАЗАРЕРВЦУУ недељу, 08. новембра 2020. године, када наша Света Црква прославља Светог великомученика Димитрија, своју славу прославио је храм посвећен овом светитељу у Лазаревцу.

Свету Литургију су служили: протојереј Небојша Лека, протонамесник Владимир Стојковић и ђакон Никола Урошевић.