Овогодишња општинска манифестација “Барајеву у походе” почела је, сада већ традиционално, у храму Светога Саве празничним бденијем које је служио протојереј-ставрофор Радивоје Митровић уз саслужење протојереја-ставрофора Виде Милића и ђакона Дарка Павловића.
После службе народ је имао прилику да види у храму изложбу под називом „Иконе“ ауторке Гордане Јанковић из Београда а затим наступ хора цркве светог Илије из Вранића. Монодрама “Тако је говорио владика Николај Велимировић” у казивању глумца Мирка Бабића одушевила је све присутне у порти барајевског храма.
Речи добродошлице поводом отварања манифестације “Барајеву у походе” упутила је председница општине Барајево госпођа Бранка Савић после чега је уследио ватромет и коктел за све присутне.
Свечани дани у Барајеву се настављају до општинске славе Велике Госпојине када се завршава овогодишња манифестација.
јереј Владимир Димић