Чланци поређани по датуму: субота, 18 август 2018 - Епархија Шумадијска

СВЕТО ПРЕОБРАЖЕЊЕ ХРИСТОВО У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ НА АЕРОДРОМУНа гори си се преобразио, и колико су могли да поднесу ученици видели су божанску Твоју славу, Христе Боже,
да када су Те видели распетог, разумели су Твоје вољно страдање и свету су проповедали да си заиста Очева Светлост.

Наша Света Црква прославила је у недељу, 6. (19.) августа, Преображење Господа и Спаса нашега Исуса Христа. Како овај празник пада у току Госпојинског поста, верни народ је постом и молитвом је дочекао свети празник.

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ХРИСТОВОУ манастиру Благовештење 19. августа 2018. године када прослављамо празник Преображења Христовог, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију.

Саслуживали су му архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, протојереј-ставрофор Драгољуб Ракић, протојереј-ставрофор Спасоје Јанковић, протојереј-ставрофор Драгомир Кеџић, протојереј-ставрофор Милован Антонијевић, протојереј Јован Биберџић, јеромонах Мардарије и ђакон Милош Павић.

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУСА БЛАГОСЛОВОМ ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА ЕПИСКОПА ШУМАДИЈСКОГ Г. Г. ЈОВАНА

САБОРНА ЦРКВА У КРАГУЈЕВЦУ ВАС ПОЗИВА НА IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ ПОВОДОМ ХРАМОВНЕ СЛАВЕ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ