Чланци поређани по датуму: недеља, 07 мај 2017 - Епархија Шумадијска

СЛАВА МАНАСТИРА ЛИПАРПоводом храмовне славе, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је празнично бденије у манастиру Св. Георгија на Липару уз саслуживање протојереја-ставрофора др Зорана Крстића, игумана Онуфрија Вранића, протојереја-ставрофора Саве Арсенијевића, протојереја-ставрофора Животе Марковића, протојереја-ставрофора Александра Новаковића, протојереја Драгана Брашанца и протођакона Ивана Гашића.

ЂУРЂЕВДАН ПРОСЛАВЉЕН НА ОПЛЕНЦУУ храму Светог великомученика Георгија на Опленцу, задужбини династије Карађорђевића, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију поводом храмовне славе - Ђурђевдана. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, пензионисани протојереј-ставрофор Драгољуб Ракић, Архијерејски намесник крагујевачки протојереј – ставрофор мр Рајко Стефановић, протонамесник Остоја Пешић, протођакон Иван Гашић и ђакон Урош Костић.

СВЕТA АРХИЈЕРЕЈСКA ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак 5. маја 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протонамесник Мирољуб Миладиновић и ђакон Милутин Гашевић.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ АПОСТОЛА И ЈЕВАНЂЕЛИСТЕ МАРКА У ВЕЛИКИМ ЦРЉЕНИМАУ уторак, 2. маја 2017. године, када наша Црква прославља и празнује Преподобног Јована Ветхопешчерника, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, уз саслуживање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа канадског Георгија, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог апостола и јеванђелисте Марка у Великим Црљенима, намесништво Колубарско-посавско.