Јеромонах Атанасије (Јевтић): ОСАМ ПРЕДАВАЊА О СВЕТОЈ ЛИТУРГИЈИ ПДФ Штампа Ел. пошта

Јеромонах Атанасије (Јевтић): ОСАМ ПРЕДАВАЊА О СВЕТОЈ ЛИТУРГИЈИПре двадесет година, тада јеромонах Атанасије (Јевтић), професор Богословског факултета Српске Православне Цркве у Београду и свештенослужитељ у Манастиру Ваведење у Београду, држао је верујућима, махом младима, у сали Српске Патријаршије, неколико циклуса Предавања о сржи Хришћанства, а теме су биле: Свето Писмо, Христос и Црква, Цркве у свету и историји, О Светој Литургији.

Ова београдска, веома посећена предавања, млади су тада снимали, а недавно и пренели на компакт дискове, и тако су постала доступна многима, па и нама и самом предавачу... Текст предавања су са CD-a слушајући записали херцеговачки и жички ђакони и монахиње, а аутор их прегледао, изосатавио неке детаље и бројне дигресије и само понегде нешто додао или „ретуширао", дакле ауторизовао.

Издавач Манастир Жича, 302 стр. Тираж 200 примерака.