ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ ПОСЕТИО СРПСКУ ШКОЛУ У ЈОХАНЕСБУРГУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ ПОСЕТИО СРПСКУ ШКОЛУ У ЈОХАНЕСБУРГУЊегова Светост Патријарх српски г. Иринеј посетио је 3. новембра 2018. године школу “Свети Сава” која ради у склопу Српске православне црквено-школске општине у Јоханесбургу, а под управом Министарства просвете Републике Србије, јавља Радио Слово љубве.

Српску школу “Свети Сава” тренутно похађа 30 ђака уз посебно одељење у Преторији, престоници Јужноафричке Републике. У пратњи Епископа шумадијског г. Јована, јеромонаха Доситеја Хиландарца и осталих чланова посланства Српске Православне Цркве, Патријарх се упознао са ученицима и професором разредне наставе гђом Виолетом Павловић Мариновић.

Проф. Павловић Мариновић представила је високим гостима ученике и рад школе. Деца су извела пригодан програм припремљен посебно за Патријарха кога су даривала дивним радовима. Његова Светост је благословио ђаке и поручио им: -Ово је права школа за вас, децо. Важно је не заборавите своје порекло, културу и језик.

Извор: Радио Слово љубве