ОСВЕЋЕЊЕ КРСТОВА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У БАЈЧЕТИНИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ОСВЕЋЕЊЕ КРСТОВА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА У БАЈЧЕТИНИУ недељу, 21. октобра 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован благоизволео је осветити крстове у ктиторском храму Светог Великомученика Димитрија у Бајчетини. Чину освећења присуствовали су чланови ктиторске породице Николић којима је Преосвећени Владика Јован упутио топле речи благодарности и пожелео им добро здравље. Епсикоп је у свом кратком обраћању присутнима истакао да је за нас хришћане крст знак препознавања и да смо позвани да носимо своје крстове како би и они носили нас.

У знак захвалности за несебичну љубав коју су делима потврдили, архијерејским граматама одликовани су господин Сретен Јоцић из Београда и господин Слободан Василијевић из Чачка.

Трпезу љубави за све присутне вернике приредила је монахиња Ирина, настојатељица ове свете обитељи.

Информативна служба Епархије шумадијске