ВЕРНИЦИ СТАНОВА, МАЛИХ ПЧЕЛИЦА И ЈОВАНОВЦА ПОСЕТИЛИ ШУМАДИЈСКЕ СВЕТИЊЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЕРНИЦИ СТАНОВА, МАЛИХ ПЧЕЛИЦА И ЈОВАНОВЦА ПОСЕТИЛИ ШУМАДИЈСКЕ СВЕТИЊЕУ деветнесту недељу по духовима, свештеник Сретко Петковић, ђакон Недељко Дикић и парохијани Станова, Малих пчелица и Јовановца пошли су у посету светињама.

Прво смо дошли у манастир Прерадовац, где смо заједно са својим Епископом шумадијским Г. Јованом, узели учешће у заједничкој Евхаристијској молитви, причешћујући се Светим даровима.

После резања славског колача, сви су позвани на трпезу љубави сестринства ове свете обитељи.

Након окрепљења духовног - литургијског и телесног, пошли смо у манастир Каленић.

Промислом Божијим, Владика Јован је дошао и у манастир Каленић и узели смо по други пут архијерејски благослов, уз послужење и срдачан дочек сетринства.

Продужили смо у Манастирак где нас је дочекала мати Теодора. Изложила нам је историјат манастира и окрепила послужењем.

Затим смо посетили манастир Денковац где нас је дочекао отац Серафим. Са љубављу и изузетном пажњом представио нам је историјат ове светиње, а затим нам приредио и неизоставно послужење. После разговора и уз духовну поуку, поделивши благослове у вечерњим сатима напустили смо манастир са жељом да се ускоро поново видимо.

Недељко Дикић, ђакон