Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ОКТОБАР 2018. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ОКТОБАР 2018. године1. октобар (понедељак), Црква прославља и празнује: светог ЕвменијаГортинског, свету мученицу Ариадну.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Лапову са почетком у 8 часова.

2. октобар (уторак), Црква прославља и празнује: свете мученике Трофима, Саватија и Доримедонта.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Светотројичком храму – Стара крагујевачка црква у 9 часова поводом прославе 200 година храма.

3. октобар (среда), Црква прославља и празнује: светог великомученика Јевстатија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког са почетком у 7,30 часова.

4. октобар (четвртак), Црква прославља и празнује: светог апостола Кодрата (Оданије Воздвижења).

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Светотројичком храму – Стара крагујевачка црква у 7,30 часова.

5. октобар (петак), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Фока, светог пророка Јону.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у цркви Свете Петке у Виноградима у 7,30 часова.

6. октобар (субота), Црква прославља и празнује: Зачеће светог Јована Претече и Крститеља – Задушнице.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Зачећа светог Јована Крститеља у Јовановцу поводом славе храма са почетком у 9 часова.

7. октобар (недеља), Црква прославља и празнује: свету првомученицу Теклу, преподобног Симона, св. Краљ Владислава и преподобног Давида.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Преподобног Симона монаха у манастиру Прерадовац са почетком 9 часова - слава храма.

8. октобар (понедељак), Црква прославља и празнује: преподобну Ефросинију, светог Сергија Радоњешког.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому – Крагујевац са почетком у 7,30 часова.

9. октобар (уторак), Црква прославља и празнује: светог апостола и јеванђелисту Јована Богослова.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Георгија на Опленцу са почетком у 9 часова и парастос краљу Александру Првом Карађорђевићу.

10. октобар (среда), Црква прославља и празнује: светог мученика Калистрата

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће у раду Светог Архијерејског Синода.

11. октобар (четвртак), Црква прославља и празнује: преподобног Харитона Исповедника.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован ће, као члан Синода Српске православне цркве, бити уз Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја са гостима из Антиохијске патријаршије.

12. октобар (петак), Црква прославља и празнује: преподобног Киријака Отшелника – Михољдан.

13. октобар (субота), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Григорија, светог Михаила Кијевског.

14. октобар (недеља), Црква прославља и празнује: Покров Пресвете Богородице.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован ће са браћом архијерејима и гостима из Антиохијске патријаршије саслуживати Његовом Блаженству Патријарху антиохијском и свега Истока г. Јовану и Његовој Светости Патријарху српском г. Иринеју на литургији у храму Светог Саве у Београду са почетком у 9 часова.

15. октобар (понедељак), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Кипријана, преподобног Андреја.

16. октобар (уторак), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Дионисија Ареопагита.

17. октобар (среда), Црква прославља и празнује: светог Стефана и Јелену (Штиљановић).

18. октобар (четвртак), Црква прославља и празнује: свету мученицу Харитину, свештеномученика Дионисија.

19. октобар (петак), Црква прославља и празнује: светог апостола Тому – Томиндан.

20. октобар (субота), Црква прославља и празнује: свете мученике Сергија и Вакха – Срђевдан.

21. октобар (недеља), Црква прославља и празнује: преподобну Пелагију, преподобну Таису.

22. октобар (понедељак), Црква прославља и празнује: светог апостола Јакова, светог Стефана, Деспота српског (Слепи).

23. октобар (уторак), Црква прославља и празнује: свете мученике Евлампија и Евлампију.

24. октобар (среда), Црква прославља и празнује: светог апостола Филипа, ђакона, светог Теофана Начертаног.

25. октобар (четвртак), Црква прославља и празнује: свете мученике Тараха, Прова и Андроника.

26. октобар (петак), Црква прославља и празнује: светог мученика Карпа, свету новомученицу Злату Меглинску.

27. октобар (субота), Црква прославља и празнује: преподобну мати Параскеву - свету Петку.

28. октобар (недеља), Црква прославља и празнује: светог свештеномученика Лукијана, преподобног Јевтимија.

29. октобар (понедељак), Црква прославља и празнује: светог мученика Лонгина Сотника.

30. октобар (уторак), Црква прославља и празнује: светог пророка Осију, преподобног мученика Андреја Критског.

31. октобар (среда), Црква прославља и празнује: светог апостола и јеванђелисту Луку, светог Петра Цетињског.

О даљем распореду богослужења Епископа шумадијског Господина Јована ускоро обавештење на нашем сајту.