ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У МАНАСТИРУ ПЕТКОВИЦА ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У МАНАСТИРУ ПЕТКОВИЦАУ манастиру Петковица на дан када прослављамо Свету преподобномученицу Параскеву римљанку и Светог Саву трећег архиепископа српског, служена је Света Литургија.

Архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић началствовао је Светом Литургијом, а саслуживали су му протојереј Јован Биберџић, протонамесници Остоја Пешић, Слободан Радивојевић и ђакон Стеван Илић.

За дивно читање апостола побринуо се Милан Михаиловић, најмлађи чтец са правом ношења орара у нашој епархији.

Лепоти Свете Литургије, допринеле су својим појањем, монахиње из наших оближњих манастира.

После литије и сечења славског колача, уприличена је трпеза љубави трудом домаћина овогодишње славе господина Ивана Стаменковића из Баљковца и игуманије манастира мати Февроније.

ђакон Стеван Илић

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ