ХРАМОВНА СЛАВА ЦРКВЕ У ТРНАВИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ХРАМОВНА СЛАВА ЦРКВЕ У ТРНАВИУ четвртак, 2. августа 2018. године, када прослављамo Светог пророка Илију, служена је Света Литургија у Трнави. Литургијом је началствовао архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, а саслуживали су му протојереј-ставрофор Ђорђе Радишић, протонамесници Бранимир Товиловић, Дејан Динић и Никола Илић и ђакон Стеван Илић.

За певницом су појали теолог Александар Богојевић и монахиње наших оближњих манастира.

После литије и сечења славског колача, трудом домаћина овогодишње славе господина Драгољуба Павловића из Горње Трнаве и протојереја-ставрофора Слободана Богојевића уприличена је трпеза љубави.

Ђакон Стеван Илић

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ