СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У МЛАДЕНОВЦУУ среду 8. августа 2018. године, у вечерњим часовима, са почетком у 17 часова, уочи празника Светог великомученика Пантелејмона служена је Света Tајна Јелеосвећења у младеновачком храму Успења Пресвете Богородице. Свету Tајну Јелеосвећења служили су: протојереј-ставрофор Милорад Лазић, јереји: Живан Жујовић, Ненад Марковић, Жељко Милић, Иван Ненадовић, Марко Јефтић, Бојан Вићовац уз саслуживање ђакона Небојше Поповића.

Ово је шеста година како се Света Tајна Јелеосвећења служи у младеновачком Храму. До прошле године Јелеосвећење је служено само уочи празника Светог Пантелејмона, али је због повећаног броја верних који сваке године учествују одлучено да се служи и на Велику среду. Након седмократног помазивања, сви присутни су добили освештанe јелеј и брашно којe су као благослов понели у своје домове.

јереј Марко Јефтић

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ