СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЕ МАРИНЕ У ГОРЊОЈ САБАНТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЕ МАРИНЕ У ГОРЊОЈ САБАНТИДана 30. јула 2018. године, када наша Света Црква прославља Свету Великомученицу Марину, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Цркви, која је посвећена поменутој светитељки, у селу Горња Сабанта у левачком намесништву.

Нашем Епископу су саслуживали архијерејски намесни лепенички и в.д. левачки протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, јереји Слободан Савковић, Ненад Милојевић, Драгиша Богичевић и протођакон Иван Гашић.

Свету Архијерејску Литургију улепшали су “Српски православни појци” из Београда.

У својој беседи Епископ Јован је између осталог нагласио зашто је потребно да се угледамо на светитеље и зашто је потребно да будемо послушни.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Након резања славског колача, Епископ је уз саслужење свештеника осветио парохијски дом који је са парохијанима села Горње Сабанте и Сугубине подигао и завршио протојереј Живомир Газдић.

Након тога приређена је трпеза љубави од стране господина Радоја Петровића.

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ