ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У ОВСИШТУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У ОВСИШТУДана 21. јула 2018. године, када славимо Светог великомученика Прокопија, служена је Света Литургија у Овсишту. Свету Литургију у храму Светог великомученика Прокопија служио је архијерејски намесник опленачки протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, а саслуживали су му протојереј-ставрофор Ђорђе Радишић, протојереј Милан Томић, протојереј Јован Биберџић, протонамесник Дејан Динић, протођакон др Драган Стаменковић и ђакон Стеван Илић.

Лепоти Свете Литургије допринео је Хор Храма Рођења Пресвете Богородице у Тополи на челу са хоровођом Маријом Ракоњац.

Након заврштка Божанствене Литургије уследила је Литија, а затим и сечење славског колача. Домаћин храмовне славе ове године био је господин Владан Павловић са својом породицом. Трудом домаћина Владана Павловића, свештеника Слободана Радивојевића и парохијана уприличена је трпеза љубави.

IX ГОСПОЈИНСКЕ СВЕЧАНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ