ВЛАДИКА ЈОВАН У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У ВИНОГРАДИМА: “НАУЧИ И ОСВЕТИ СЕБЕ ДА БИ МОГАО НАУЧИТИ И ОСВЕТИТИ ДРУГОГА“ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЛАДИКА ЈОВАН У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У ВИНОГРАДИМА: “НАУЧИ И ОСВЕТИ СЕБЕ ДА БИ МОГАО НАУЧИТИ И ОСВЕТИТИ ДРУГОГА“У петак, 6. јула 2018. године, када наша Црква слави Свету мученицу Агрипину, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали: протојереј Драган Брашанац и ђакони Александар Ђорђевић и Урош Костић.

Сабраним верницима Владика се обратио беседом о благодати која се даје сваком човеку, напоменувши да нам је за одржавање исте неопходно правилно расуђивање које морамо измолити од Бога. Људи данас често покушавају да преузму улогу Божију и постану судије својим ближњима. Међутим, само је Божији суд меродаван будући да једино Господ познаје дубине свачијег срца и стога је само Он компетентан да доноси суд о другоме. На нама је да се усавршавамо у вери и да се освећујемо јер само као такви можемо и ближње поучити и осветити. То је наш задатак, а не суђење. Суђење, као и роптање, последица је, по речима апостола Павла, засићења од благодати коју човек прима, али коју не чува и којом не живи. “Зато нам је потребно правилно расуђивање јер нам оно обезбеђује да благодаћу живимо и да се њом спасавамо“, закључио је Владика Јован.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

По свршетку Свете Литургије Епископ је братству храма дао смернице за даљу изградњу звоника.

Урош Костић, ђакон