СЛАВА ХРАМА У СЕЛУ КОПЉАРИ КОД АРАНЂЕЛОВЦА ПДФ Штампа Ел. пошта

СЛАВА ХРАМА У СЕЛУ КОПЉАРИ КОД АРАНЂЕЛОВЦАУ четвртак 05. јула 2018. године, када молитвено прослављамо преподобну Анастасију Српску, мајку светога Саве, у храму посвећеном овој светитељки је служена Света Литургија. Литургију су служили Архијерејски намесник орашачки, протојереј-ставрофор Мићо Ћирковић, протојереј-ставрофор Драгомир Кеџић, протојереји Зоран Деврња и Милован Ранковић, протонамесник Александар Миловановић и ђакон Немања Искић.

Након Свете Литургије свештанство и окупљени народ је ишао у свечани опход око цркве, а потом је пререзан славски колач који су спремили овогодишњи домаћини славе. У току Свете Литургије, беседу је одржао протонамесник Александар Миловановић и том приликом је окупљене вернике поучио примеру који нам свима даје Света Анастасија Српска и којим нас позива да се окренемо ка Господу и кренемо његовим путем. У порти храма је након Свете Литургије уприличена Трпеза Љубави којој је такође присуствовао велики број мештана и гостију.

ђакон Немања Искић

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ