СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БРЕСНИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БРЕСНИЦИЊегово Преосвештентсво Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму светог Јоаникија Девичког у Бресници у среду, 20. јуна 2018. године. Црква овога дана прославља Светога Теодота Анкирског, тајног хришћанина а потом и мученика Христовог, који је мучен и на крају посечен 303. године.

Његовом Преосвештенству су саслуживали свештеник Саша Антонијевић и ђакон Немања Стојковић, а чтецирали вероучитељи Марко Гаљак и Миодраг Крстић.

Владика је беседио о човековој слабости да контролише своје мисли, које, ако нису контролисане, прерастају у речи. А изговорене речи више нису човеково власништво. Речи настале од неконтролисаних мисли могу да прерасту и у дела, што човека води у грех. Зато је човек позван да контролише своје мисли, да их сабере, Богом да их сабере. Ако човеку мисли нису сабране Богом, он се отуђује од себе, Бога и других људи. А човек своје мисли сабира ка вратима Царства Небеског путем молитве.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Саша Антонијевић, протонамесник