БУДИТЕ МУДРИ КАО ЗМИЈЕ И БЕЗАЗЛЕНИ КАО ГОЛУБОВИ ПДФ Штампа Ел. пошта

БУДИТЕ МУДРИ КАО ЗМИЈЕ И БЕЗАЗЛЕНИ КАО ГОЛУБОВИЊегово Преосвештентсво Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму светог Јоаникија Девичког у Бресници у среду, 13. јуна, на дан Светог Јерме, апостола и писца књиге „Пастир“. Епископу су саслуживали свештеници Саша Антонијевић и Милош Ђурић и ђакон Немања Стојковић, а чтецирали вероучитељи Марко Гаљак и Стефан Радисављевић.

Верном народу који је помно слушао владика је надахнуто беседио о послању апостола уз речи: „Будите мудри као змије и безазлени као голубови“. Послани као овце међу вукове, да би опстали добили су савет да буду мудри, односно да живе небеском мудрошћу, али истовремено да буду безазлени као голубови, који су незлобиви и пуни заборава за учињене им неправде. Мудрост без безазлености постаје лукавост, а безазленост без мудрости наивност.

Саша Антонијевић, протонамесник

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ