ПРВИ ЧЕТВРТАК ПО ДУХОВИМА У СТАРОЈ ЦРКВИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРВИ ЧЕТВРТАК ПО ДУХОВИМА У СТАРОЈ ЦРКВИУ четвртак 31. маја 2018. године, Епископ шумадијски Г. Јован служио је у Старој Милошевој Цркви у Крагујевцу уз саслужење братства овога светога храма.

Владика Јован је беседећи подсетио да када Господ Исус Христос каже ако те десница твоја саблажњава, одсеци је, не мисли о буквалном одсеецању, већ наглашава озбиљност хришћанског живота, а покајање и подвиг као дар Божији том човековог живота. Саблазни су сметња човековом путу ка спасењу. Зато Господ Исус Христос каже тешко онима од којих саблазни долазе, јер је од самог греха горе чинити саблазни. Будући да је чињење саблазни душепогубно, потребно је затражити помоћ од Господа. Сваки човек осећа на себи шта је добро а шта лоше, шта је светлост а шта тама, јер нам је Бог дао разум који је нажалост често камен спотицања. Уместо да га користимо за добро, често га користимо чинећи зло. Зато на уму стално треба да имамо речи разбојника са Крста, који говори: “Сети ме се Господе у царству своме!“

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

протођакон Мирослав Василијевић