СВЕТИ РАВНОАПОСТОЛНИ КИРИЛО И МЕТОДИЈЕ ЛИТРУГИЈСКИ ПРОСЛАВЉЕНИ У САБОРНОМ ХРАМУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТИ РАВНОАПОСТОЛНИ КИРИЛО И МЕТОДИЈЕ ЛИТРУГИЈСКИ ПРОСЛАВЉЕНИ У САБОРНОМ ХРАМУНа дан светих апостола Кирила и Методија, и светог Никодима, архиепископа српског, 24. маја 2018. године, служена је Света Литургија у Крагујевачком Саборном храму.

Литургију је служио протојереј – ставрофор Зарије Божовић, старешина храма, уз саслужење ђакона Милоша Павића.

Радост овог великог празника употпуњена је учешћем у Светој Литургији великог броја ученика верске наставе из ОШ “Радоје Домановић”.

Учешће у евхаристијском сабрању, тј. Светој Литургији, треба да буде саставни део живота сваког православног хришћанина. Света браћа Кирило и Методије се са правом називају равноапостолни, зато што су ширили православну веру међу словенским народима. О њиховом значаја може доста да се каже и говори, али у бити сваког празника треба да се исповеда вера у Христа на заједничком богослужењу и да се тако испуњавају речи Господње где су двоје или троје заједно, ту речи господње где су двоје или троје сабрани у име моје, и ја сам ту међу њима.

Након свете литургије смо се вратили у просторије школе, са надом и вером да ће бити још оваквих радосних догађаја.

Милан Милановић, вероучитељ