ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ПОСЛАНИЦА ПАТРИЈАРХА ПАВЛА СРБИМА“ ОДРЖАНА У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ПОСЛАНИЦА ПАТРИЈАРХА ПАВЛА СРБИМА“ ОДРЖАНА У МЛАДЕНОВЦУДана 19. маја 2018. год. у парохијском дому храма Успења Пресвете Богородице у Младеновцу, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, организована је 22. Духовна трибина на којој је представљена нова књига господина Дејана Лазаревића „Посланица патријарха Павла Србима“. На промоцији су прочитане рецензије писца, песника и сликара Маје Недељковић и писца, сликара и пијанисте Миодрага Чолаковића. Стихове су поред аутора произносили и др Весна Кнежевић и професор Славиша Ђукановић.

Мајор Дејан Лазаревић је познат младеновачкој јавности по бројним делима у којима се истински труди да очува културу сећања, предање и баштину. Као вођа братства „Вожд“ покретач је и вишедеценијски организатор пливања за богојављенски Часни Крст на Марковачком језеру. Након књига у којима су предмет његове уметничке пажње били деспот Стефан Лазаревић и епопеја српског народа током Првог светског рата у четвртој збирци поезије износи сопствени, унутрашњи доживљај и утицај који је личност блажене успомене патријарха Павла имала на њега. Присутни су се подсетили на вољеног Архијереја и запитали да ли смо достојни наследници дела духовног горостаса наше Цркве.

јереј Марко Јефтић

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ