СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У МАНАСТИРУ КАЛЕНИЋУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У МАНАСТИРУ КАЛЕНИЋУУ суботу, 12. маја 2018. године, када наша Света Црква прославља и слави Светог Василија Острошког Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Тајну Јелеосвећења и Свету Архијерејску Литургију у манастиру Каленићу.

Епископу су саслуживали: архијерејски намесник лепенички и в.д. архијерејског намесника левачког протојереј-ставрофор Сава Арсенијевић, протојереј-ставрофор Живота Марковић, протојереј-ставрофор Милован Антонијевић, протојереј-ставрофор Мирослав Филиповић, протојереј Радосав Јаћимовић, протонамесник Душко Жујевић, јереј Новак Илић, јереј Слободан Савковић, јереј Бојан Стојадиновић, протођакон Иван Гашић и ђакон Милош Павић.

Молитвено сабрање су својим слаткопојем испратили чланови певачког друшва „Србски православни појци“. Велики број верника је присуствовао и многи од њих су узели учешће у овим Светим Тајнама.

У духовној поуци Преосвећени је присутнима говорио о значају Свете Тајне Јелеосвећења, да је то тајна која јесте повезана са исповешћу. Додајући да смо богатији за још једну Свету Тајну, подсећајући све да се приликом употребе јелеја и брашна, требамо помолити.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

По заамвоној молитви пресечен је славски колач, подељено је освећено уље и брашно, а након кратког предаха и засађивања лозе Немањића са Хиландара уследила је трпеза љубави коју је својим залагањем и љубављу приредило сестринство манастира са настојатељицом игуманијом Нектаријом монахињом.

Александар Јаћимовић, јереј

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ