СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПАНТЕЛЕЈМОНА У СТАНОВУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПАНТЕЛЕЈМОНА У СТАНОВУДруги дан Васкрсења Христовог, на светли понедељак,  Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску литургију у храму Св. Великомученика Пантелејмона у Станову.  Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Милан Борота, протојереј-ставрофор Живота Марковић, протојереј Драган Брашанац, протојереј Јадран Димовски, ђакон Милош Павић и ђакон Недељко Дикић.

У препуном храму верног народа, Владика Јован је причестио велики број верника. Прочитана је посланица Његовог преосвештенства Г. Јована. После Свете литургије спремљена је трпеза љубави у Христовој радости.

Христос Воскресе! Ваистину Воскресе!

Недељко Дикић, ђакон