ПРОСЛАВА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У МЛАДЕНОВЦУНајрадоснији хришћански празник је ове године прослављен веома свечано у младеновачком храму Успења Пресвете Богородице. Младеновачка Црква је од Великог петка била стално отворена, а организована су 24-орочасовна дежурства за време којих су младеновачки верници непрестано читали Псалтир. Пасхалном сабрању началствовао је Архијерејски намесник протојереј-ставрофор Жељко Ивковић уз саслужење: протојереја-ставрофора Боривоја Кевкића, протојереја Слободана Кеџића, протонамесника Ратка Аврамовића, јереја Ненада Марковића, јереја Марка Јефтића и ђакона Небојше Поповића. Посланицу Њ. С. Патријарха српског Г. Иринеја прочитао је Архијерејски намесник протојереј-ставрофор Жељко Ивковић.

Општи утисак је да је храм Успења Пресвете Богородице премали за све који чине живу Цркву и који су дошли да вишенедељни подвиг крунишу Причешћем. Након литургијског, заједничарење је настављено у порти где су се верници окрепили након дугог поста. Другог дана Васкрса су верници поново испунили младеновачки Храм да би наставили пасхално славље и чули речи из Богонадахнуте посланице Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Г. Јована, која је сабранима разгалила душе и окрепила срца.

јереј Марко Јефтић