ВЕЛИКА НЕДЕЉА И ВАСКРС У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЕЛИКА НЕДЕЉА И ВАСКРС У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИКао сваке године и ове године, у великом броју, верни народ Смедеревске Паланке на челу са својим свештенством одслужили су сва Великонедељна богослужења, припремајући се за прославу Празника над празницима и Славља над слављима.

Целокупни Великопосни ток почео је да се врхуни у поноћном Васкрсном јутрењу и свој врхунац нашао у наставку на светој Литургији.

Цела Црква је испунила храм слаткопојањем и славословима у славу Васкрслога Господа Христа, појући тропар “Христос васкрсе из мртвих... ”.

На крају Литургије је уследило и причешће више стотина верног народа. После Литургије су уследила честитања и поздрави:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Владимир Степановић, ђакон

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ