СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ У КРАГУЈЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ У КРАГУЈЕВЦУПо устаљеној традицији, сваке године на Велику Среду, у храму Светог Саве се служи Света Тајна Јелеосвећења. Ове године су служили оци: протонамесник Бранислав Матић, протојереј Драган Брашанац, протонамесник Немања Младеновић, јереј Иван Антонијевић, јереј Петар Бранковић, јереј Александар Сенић, и јереј Сретко Цветковић. Храм је био испуњен вернима који су тражили помоћ Господњу да исцеле своје душевне и телесне немоћи. Из године у годину, све је више верника који корен своје телесне болести препознају у духовној природи, те стога приступају Цркви Божијој да их исцели и спаси.

“Мучи ли се ко међу вама, нека се моли Богу; је ли ко весео, нека хвали Бога. Болује ли ко међу вама, нека дозове старјешине црквене, те нека читају молитву над њим, и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вјере помоћи ће болеснику, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се.” (Јаков. 5, 13-15).

ђакон Александар Ђорђевић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ