АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА НА ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА НА ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМАОпште васкрсење пре страдања Свога Потврђујући, из мртвих подигао јеси Лазара,Христе Боже. Стога и ми, попут деце знамења победе носећи, Теби, Победитељу Смрти кличемо:Осана на висинама, благословен Који долази У име Господње!

Дана, 31. марта 2018. године, када наша Црква прославља овај Свети Дан Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Богородици Тројеручици у Малим Пчелицама.

Нашег Архијереја је свечано дочекало свештенство и многобројни народ ове парохије.

Епископу су на Светој литургији саслуживали: протојереј-ставрофор Милан Борота, архијерејски намесник крагујевачки протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј-ставрофор Живота Марковић и протојереј-ставрофор Милан Беговић.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Наш владика је присутним верницима одржао веома надахнуту беседу. Велики број верника ове парохије и духовне заједнице је узео активног учешћа у Светој Литургији, причестивши се Телом и Крвљу Господњом.

Протојереј-ставрофор Зоран Митровић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ