ДУХОВНА ТРИБИНА У НЕМЕНИКУЋАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

ДУХОВНА ТРИБИНА У НЕМЕНИКУЋАМАУ суботу 3. фебруара 2018. године, Благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, у организацији Црквене општине Неменикуће, оржано је предавање на тему “Јединство Цркве и грех црквеног раскола”. Предавање је одржао настојатељ Манастира Пиносаве, јеромонах Петар (Драгојловић), након Вечерњег богослужења.

Кроз своје предавање, отац Петар је појаснио јединство Цркве као Спасоносног Тела Христовог – Лађе нашег спасеља, и указао на сву трагичност одвајања од Цркве. Говорећи о расколима кроз историју Цркве, отац Петар се посебно осврнуо на актуелне проблеме раскола данашњице, указујући присутнима, кроз учење Светих Отаца Цркве, на величину греха који који чине расколници, већег и трагичнијег од убиства, па чак и од самоубиства, јер са собом у духовну смрт повлачи многе.

После предавања, отац Петар је одговарао на питања присутних верника.

Протонамесник Горан Лукић