САСТАНАК МИНИСТРА ВУЛИНА И ЕПИСКОПА ШУМАДИЈСКОГ И ВОЈНОГ ЈОВАНА ПДФ Штампа Ел. пошта

САСТАНАК МИНИСТРА ВУЛИНА И ЕПИСКОПА ШУМАДИЈСКОГ И ВОЈНОГ ЈОВАНАМинистар одбране Александар Вулин састао се са епископом шумадијским и архијерејем надлежним за војне свештенике господином Јованом.

Током састанка сагледани су проблеми и могућности унапређења и развоја верске службе Војске Србије.

Министар одбране и епископ господин Јован сагласили су се да, после пет година рада верске службе у Војсци Србије треба извршити анализу, сагледати могућности и предложити измене и допуне Уредбе о вршењу верске службе у ВС и Правилника о условима за вршење верске службе у ВС.

Састанку је присуствовао и пуковник Саша Милутиновић, начелник Одељења за веру Генералштаба Војске Србије.

Извор: Министарство одбране Републике Србије

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ