СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА НА САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У СТАНОВУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА НА САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У СТАНОВУДруги дан Божића када наша Света црква слави Сабор Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Пантелејмона у Станову.

Његовом Преосвештенству су саслуживали: протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, протојереј-ставрофор Синиша Марковић, протонамесник Александар Јовановић, јереј Аександар Мирковић, ђакони Милош Павић и Недељко Дикић.

Светој Чаши приступио је велики број верног народа сједињујући се са Христом. Прочитана је Божићна посланица Његовог Преосвештенства Г. Јована. После Свете Литургије спремљена је трпеза љубави.

Мир Божији Христос се роди! Ваистину се роди!

Недељко Дикић, ђакон