ПРОСЛАВА БОЖИЋА У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА БОЖИЋА У МЛАДЕНОВЦУОвогодишња прослава празника Рођења Христовог била је испуњена мноштвом пригодних догађаја, који су употпунили богослужбени елемент. Важно спомена је да је комплетна организација и извођења свих пропратних манифестација реализовало братство храма Успења Пресвете Богородице у Младеновцу, на иницијативу Архијерејског намесника младеновачког протојереја-ставрофора Жељка Ивковића. Поменута чињеница није остала незапажена, те је неколико хиљада Младеновчана присуствовало богослужењима.

Након величанственог сабрања приликом налагања бадњака на Бадње вече и отварања изложбе „У сусрет Божићу“, на сам дан Божића православни хришћани младеновачке вароши су се сабрали у својој Цркви да би се сјединили се са Господом кроз Свету Тајну Причешћа. Након евхаристијског сабрања обављено је испред младеновачког Храма ломљење чеснице (дар АД Маковица), а иста компаниија је најмлађим верницима поделила пакетиће. Златник у чесници (дар предузећа Gold pack) пронашао је Слава Аврамовић.

јереј Марко Јефтић

ДВА ВЕКА СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ