БОЖИЋ У МАНАСТИРУ ДИВОСТИНУ ПДФ Штампа Ел. пошта

БОЖИЋ У МАНАСТИРУ ДИВОСТИНУУ навечерје празника Рођења Христовог, у препуној цркви, празничним бдењем отпочело је богослужбено прослављање овог најрадоснијег хришћанског празника, за који нас је Црква припремала током недеља Божићног поста. Речи наде и обећања „Христос се рађа, славите“, које певамо од Ваведења Пресвете Богородице, данас се испуњују и одјекују у храмовима и срцима верних химном „С нама је Бог“. Радост која је просијавала кроз лица верних, нарочито најмлађих, увећана је и традиционалним паљењем бадњака у манастирској порти.

На дан празника, у недељу, служена је света Литургија, у којој је учествовао велики број верника и највећи део њих се причестио телом и крвљу Христовом. После Литургије, заједничарење се наставило у манастирској гостопримници.