ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА РОЖДЕСТВА ХРИСТОВОГ У МАНАСТИРУ ТРЕСИЈЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА РОЖДЕСТВА ХРИСТОВОГ У МАНАСТИРУ ТРЕСИЈЕЛитургију Светог Василија Великог на Божић у Светоархангелском манастиру на Космају служио је јереј Марко Јефтић. Након евхаристијског сабрања заједничарење је настављено у конаку, а сабрани верници су узели благослов и честитали празник настојатељу ове обитељи архимандриту Јовану (Маричићу), који због болести није могао узети учешће на Литургији.

Благословом Његовог Преосвешенства Епископа шумадијског Г. Јована другу годину заредом свештеници Архијерејског намесништва младеновачког служе о Божићу у манастиру Тресије. Такође, свештеници поменутог намесништва су служили на Васкрс и када за то постоји потреба недељом.