ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИУ суботу 25. новембра 2017. године, када наша Света Црква прославља и празнује Светог Јована Милостивог и преподобног Нила Синаитског, у храму Свете Петке у Смедеревској Паланци служена је Света Тајна Јелеосвећења.

Свету Тајну су вршили: протојереј-ставрофор Велибор Ранђић, протојереј Дејан Бркић, протонамесик Драган Милутиновић, протонамесник Далибор Новаковић, протонамесник Срђан Ковачевић, протонамесник Слободан Сенић, јереј Марко Аћимовић и ђакон Александар Јаћимовић.

По обављеној Светој Тајни вернима се обратио протојереј-ставрофор Велибор Ранђић подсећајући на порекло ове Свете Тајне и начину употребе брашна и уља. После беседе верни народ је приступио свештеницима како би се помазао Светим уљем и примио освећено брашно и уље. Светој Тајни је присуствовао велики број верника, како из Смедеревске Паланке, тако и из околних места.

Александар Јаћимовић, ђакон

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ