АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ГРОШНИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ГРОШНИЦИДана 26. октобра 2017. године, када се наша Света Црква молитвено сећа светог мученика Карпа и свете новомученице Злате Меглинске, најсвечаније било је у Грошници, где је Епископ Јован служио Свету Архијерејску Литургију.

Саслуживали су му архијерејски намесник лепенички протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, протојереј Сретко Петковић, протонамесник Александар Јовановић и протођакон Иван Гашић.

Захваљујући директорки и вероучитељици основне школе у Грошници, у Литургији је узео учешћа и велики број деце, поред верника који су радосно дочекали свог Архијереја и Његов благослов.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

јереј Ненад Милојевић