ДОНАТОРСКО ВЕЧЕ У ОРГАНИЗАЦИЈИ КОЛУБАРСКО-ПОСАВСКОГ НАМЕСНИШТВА ПДФ Штампа Ел. пошта

ДОНАТОРСКО ВЕЧЕ У ОРГАНИЗАЦИЈИ КОЛУБАРСКО-ПОСАВСКОГ НАМЕСНИШТВАУ уторак, 17. октобра 2017. године, организовано је Донаторско вече, у ресторану „Сумеђ“, у Великим Црљенима, зарад прикупљања средстава за завршетак радова на издрадњи архиве и магацинског простора Епархије шумадијске.

Донаторско вече је организовано благодарећи љубави верника и свештенства колубарско-посавског намесништва и њиховом разумевању за потребе Епархије шумадијске, које би изградњом поменутог пројекта биле задовољене у наредних педесет година.

Домаћин и организатор вечери био је господин Дејан Димитријевић, из Миросаљаца, чијем позиву се одазвао велики број предузетника из околине и шире. Скуп је, уобичајено, започет молитвом и обраћањем Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована окупљенима. После презентације пројекта Владика Јован се захвалио верницима колубарско-посавског намесништва, за све што су до сада чинили за Епархију, као и на њиховом прилогу за завршетак актуелних радова.

Вече је завршено Трпезом љубави и пригодним програмом коју је за окупљене припремио домаћин Дејан Димитријевић.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ