СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧИУ среду, 18. октобра 2017. године, када прослављамо Свету мученицу Харитину, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Николаја Мирликиског чудотворца у манастиру Драча, поводом четрдесетодневног парастоса монахињи Марти.

Епископу су саслуживали: јеромонах Онуфрије Вранић, архијерејски намесник лепенички протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј Драган Васиљевић - парох рогојевачки и протођакон Иван Гашић.

После прочитаног Светог Јеванђеља Епископ Јован се обратио верном народу пригодном беседом за овај дан и повод, те притом истакао значај заједнице и молитве у монашком животу.

Епископ Јован је нагласио посебан значај у трпљењу другог и спасењу кроз другог у заједници Свете Цркве.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ