СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ДРАЧАУ петак, 04. августа 2017. године, када Света Црква, прославља Свету Марију Магдалину, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски г. Јован служио је Свету архијерејску Литургију у Манастиру Драча поводом славе капеле манастира Драча и имендана монахиње Магдалине.

Саслуживали су му архимандрит манастира Свети Лука из Бошњана Алексеј Богичевић са сабратом синђелом Луком Милошевићем, протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, протојереј – ставрофор Зарија Божовић, јереј рогојевачки Александар Ђорђевић, протонамесник Бобан Сеновић из Мијатовца,протођакон Иван Гашић, а литургијски су одговарали Србски православни појци из Београда.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ