ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ДЕСПОТА СТЕФАНА У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ДЕСПОТА СТГЕФАНА У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИУ уторак, 1. августа 2017. године, када наша Света Црква прославља и празнује Светог деспота Стефана Високог, своју славу прославио је храм у болничком кругу у Смедеревској Паланци. Светом Литургијом је началствовао Архијерејски намесник јасенички протојереј-ставрофор Велибор Ранђић уз саслуживање пензионисаног протојереја-ставрофора Тихомира Анђелковића, протонамесника Слободана Сенића и ђакона Александра Јаћимовића.

Духовном поуком се верном народу обратио протојереј-ставрофор Тихомир Анђелковић, који се првобитно осврнуо на само прочитано зачало, док је у наставку говорио о животу Светог Деспота. На крају је честитао славу свима запосленима у болници, захваљујући Богу на мудрости оних који су изабрали да ова здравствена установа буде посвећена Светом Стефану.

На крају Свете Литургије, по заамвоној молитви, пресечен је славски колач, после чега је уприличено послужење за све присутне трудом верног народа.

Александар Јаћимовић, ђакон