ВЕНЧАЊЕ ПРИНЦА ЂОРЂА КАРАЂОРЂЕВИЋА И ПРИНЦЕЗЕ ФЕЛОН РАЈМАН КАРАЂОРЂЕВИЋ НА ОПЛЕНЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЕНЧАЊЕ ПРИНЦА ЂОРЂА КАРАЂОРЂЕВИЋА И ПРИНЦЕЗЕ ФЕЛОН РАЈМАН КАРАЂОРЂЕВИЋ НА ОПЛЕНЦУУ суботу, 15. јула 2017. године, у храму Св. великомученика Георгија на Опленцу, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован венчао је Његово Краљевско Височанство принца Ђорђа Карађорђевића, сина покојног принца Томислава, и принцезу Фелон Рајман Карађорђевић.

Порту опленачког храма испунила су деца у народној ношњи која су дочекала принчевски пар.  Светој тајни брака присуствовали су Његово Краљевско Височанство престолонаследник Александар II  са супругом Катарином, чланови краљевског дома  династије Карађорђевић и пар стотина званица. Након венчања младенцима принцу Ђорђу и принцези Фелон Владика Јован упутио је срдачне честитке и жеље, нагласивши да овим светим чином постају богатији јер примају благодат Божију коју су дужни да чувају до краја живота.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Урош Костић, ђакон