ПОКЛОЊЕЊЕ СВЕТИЊАМА ФРУШКЕ ГОРЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПОКЛОЊЕЊЕ СВЕТИЊАМА ФРУШКЕ ГОРЕУ организацији Црквене општине поповићке, а са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, верници из села Мале Иванче и Поповића су о празнику Давида Солунског, 9. јула 2017. године посетили манастире: Старо Хопово, Ново Хопово, Гргетег и Крушедол, као и Сремске Карловце.

Након прочитане молитве за благословено путовање у поповићкој цркви верници су се, са својим свештеником Марком Стевановићем, као боготражитељи упутили ка Манастиру Старо Хопово. У Манастиру Старо Хопово су сви заједно одслужили Свету Литургију и причестивши се, сада већ као Богоносци, наставили путовање.

У следећим светињама су брижно чували духовно расположење клањајући се светим и чудотворним моштима и упознајући се боље са историјом Срба од XVI века, а посебно од Прве Сеобе Срба.

Након одмора у прелепим Сремским Карловцима сви су се здраво и благословено вратили својим кућама.

протонамесник Марко Стевановић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ